Olaug Tvedten
© Vålerenga Fotball/Ane Frøsaker

Før damekampen: Glimt (a)

Vi er store favoritter når ballen sparkes igang i Bodø i ettermiddag.

9 seire på rad, andreplass på tabellen, klare for cupfinale for sjette gang på sju sesonger og bare en snau uke til vi skal til Manchester for å spille Champions League mot Celin Bizet Dønnum og hennes lagvenninner.

For et fantastisk lag vi følger!

Olaug og Karina er mestscorende i Toppserien, hvor Tvedten har ett mål mindre, enn B/G har tilsammen.På to oppgjør tidligere denne sesongen, har vi 7-0 i målprotokollen og det finnes ingen saklig grunn til at nordlendingene skal få hull på byllen denne gangen heller.

Siden vi er i toppstriden med Brann, har altså forbudet greid å sette opp en bergenser som hoveddommer, samt to linjedommere fra Nordland, men det skal vel ikke være grunn nok til å stoppe våre damer denne gangen heller.

Den 22. runden i Toppserien triller igang klokken 18, hvor vår kamp går på Tv2 Sport 1, for de som har tilgang til den kanalen.Ellers er det muligheter for å se kampen på pubene våre.

PS! Det er startet en spleis for Runa Lillegård, som fikk en hodeskade emsn hun var i Enga.
Hun tapte nylig en rettsak mot NAV og må betale saksomkostningene selv.
Hjelpe henne med et stort eller lite bidrag på https://www.spleis.no/project/453700

Nyeste innlegg