Kristiansand – Vålerenga Baseball skrev historie i helgen da laget tok sitt fjerde strake norgesmesterskap i baseball. Etter en maktdemonstrasjon i semifinalen mot Trondheim Hellhounds (19–4), sikret de tittelen med en solid 8–3-seier over Kristiansand Suns på Dønnestad Baseball Stadion søndag.
– Denne gjengen leverer når det gjelder – år etter år, sier medieansvarlig og spiller Stephen Meinich-Bache. – Vi er ekstremt stolte over å ta vårt fjerde NM-gull på rad. Dette handler ikke bare om talent, men om hardt arbeid, samhold og lojalitet til laget.
Emil Fjellvang – tryggheten på mounden
I finalen sto pitcher Emil Fjellvang frem som kampens store spiller. Med presisjon, ro og autoritet på mounden kontrollerte han finalen fra start til slutt.
– Emil leverte kanskje sin beste kamp i Vålerenga-drakta noensinne, sier hovedtrener Joe Rollwagen. – Han hadde stålkontroll gjennom hele kampen og gjorde det enkelt for forsvaret. Jeg er utrolig stolt av gutta – de viste hvilken standard vi holder.
Lagmaskinen Vålerenga
Semifinalen mot Trondheim ble avgjort tidlig, med en offensiv kraftdemonstrasjon og trygg pitching. I finalen handlet det mer om kontroll og struktur – og Vålerenga leverte på begge sider av ballen.
– Vi hadde troen hele veien, sier Meinich-Bache. – Vi spilte som ett lag hele helgen. Når alle gjør jobben sin, kommer resultatene. Dette er en ekte lagseier.
Blikket vendes mot “The Double”
Seriespillet i Eliteserien fortsetter i august, og avgjøres i et sluttspill i slutten av september. Målet for Vålerenga er klart: å fullføre sesongen med både cup- og seriegull.
– Denne pokalen skal feires, men vi er ikke ferdige, sier Meinich-Bache. – Vi er sultne på mer. Nå handler det om å holde momentet gående for den resterende delen av sesongen.
Resultater – NM i Baseball 2025, Dønnestad Stadion:
- Semifinale: Vålerenga – Trondheim Hellhounds 19–4
- Finale: Vålerenga – Kristiansand Suns 8–3
Full kampstatistikk:
stats.soft-baseball.no › NM i Baseball 2025